tesettür kombinler ,giyim ,yemek ,hobi , hediyeler , eğlence , aile , moda , alışveriş ..
araba yarışı

19 Temmuz 2012 Perşembe

♥♥♥ Salavat Kumbarası ♥♥♥

Malum  Ramazan geldi hoş geldi =) birşeyler yapmak gerek diye düşünüyordum ki kalp kalbe karşıymış bi ablamızda düşünüyormuş konuşduk ve bi Salavat Kampanyası hazırlayalım dedik maaşallah ablamız resmi hazırlamış postu yayınlamış bende hemen zaman kaybetmeden yayınlamak istedim . اَلدَّالُّ عَلىَ الْخَيْرِ كَفَاعِلِهِ
Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir.
{Tirmizî, İlm, 14}

buyurmuş Efendimiz bizde bu yoldan yürümek ve yürütmek istedik isteyen tüm kardeşlerimiz katılabilir =) büyüdükce büyüyelim diye düşündüğümüz için isteyenler facebook ve bloglarında postlarımızı yayınlayabilirler.
Kota sınır yok =) dilediğiniz kadar okuduğunuz Salavatları ister mesaj ister yorum olarak facebook adresimize yollayabilirsiniz .

Maksatımız bu yılda bir kez gelen güzel ve nazlı misafirimizi boş göndermemek hoş tutmak..

Salavat çeşitlidir bilindiği üzere ben bulduğum birkaç Salavat ve anlamlarını yayınlamaya çalışacağım dileyen dilediğini okusun inşallah..
Bir ay sürecek olan bu güzel etkinliğikte herkezi bekliyoruz.
Rabbim yüzümüzü kara çıkartmasın inşallah.Allaha emanet olun..


Efendimize En Güzel Savatatlar
Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed
Manası: Allahım! (peygamberimiz) Hz.Muhammed'e ve aline (evladu iyaline) rahmet eyle.

Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ve sellim
Manası: Ey Allahım ! Efendimiz, büyüğümüz Muhammed'e, evladu iyaline, ashabına salatu selam eyle.(Rahmet et, selametlik ver.)


Allahumme salli ala Muhammedin ve enzilhul'muk'adel'mukarrabe indeke yevmel'kıyameti.
Manası: Ey Allah'ım! Hz. Muhammed'e Salatu selam et, ve onu kıyamet gününde sana yakın bir yere(makam-ı Mahmut'a) indir.


Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin tıbbil'kulubi ve devaiha ve afiyetil, abdani ve şifaiha ve nuril'ebsari ve ziyaiha ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.
Manası: Ey Allahım ! kalblerin doktoru ve devası, vucutların şifası, gözlerin nuru ve ziyası olan Muhammed'e (S.A.V.) aline ve ashabına salatu selam eyle.

Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammedin bi'adedi ilmike
Manası: Ey Allahım ! efendimiz Hz. Muhammed'e (S.A.V.) ve efendimiz Hz.Muhammedin (S.A.V.) aline nihayetsiz olan ilminin adedince salatu selam ve bereketler ihsan eyle.
Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin mahtelefel-melevani ve teakabel-asarani ve kerraral-cedidani vestekbelel-ferkadani ve belliğ ruhahu ve ervaha ehl-i beytihi minnat-tahiyyete vesselame verham ve barik ve sellim aleyhi ve aleyhim teslimen kesiran kesira.
Manası: Allah'ım melevan, asaran, cedidan ve ferkadan yıldızları devam ettiği müddetçe Efendimiz Muhammed'e (S.A.V.) salat ve selam eyle. O'nun ve ehl-i beytinin ruhuna bizden saygı ve selam ulaştır.


Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali Muhammedin ve Ademe ve Nuhin ve İbrahime ve Musa ve İsa ve ma beynehum minen'nebiyyine vel'murselin. Salevatullahi ve selamuhu aleyhim ecmain.
Manası: Allahım ! Hz.Muhammed'e(S.A.V.), Hz.Adem, Hz.Nuh,Hz.İbrahim,Hz.İsa(A.S.V.) ve bunların arasında (gelip geçmiş bütün) peygamberlere rahmet ihsan eyle.


Allahumme salli ala seyyidina Muhammedin abdike ve Resulike ve alel'muminine vel'muminati vel'muslimine vel'muslimati.
Manası: Allahım ! kulun ve Resulun Hz.Muhammed'e salat (Rahmet) et. Mümin olan erkek ve kadınlara, müslüman olan erkek ve kadınlara da merhamet eyle.


Allahumme Salli ala Ruhi seyyidina Muhammedin fil'ervahi ve salli ala cesedi seyyidina Muhammedin fil'ecsadi ve salli ala kabri seyyidina Muhammedin filkuburi. Allahhumme belliğ minni tehiyyeten ve selama.
Manası: Ey Allahım! Ruhlar içinde sevgili peygamberimiz Hz.Muhammedin ruhuna, cesedler içinde Hz.Muhammedin (A.S.V) cesedine, kabirler içinde Hz.Muhammedin (A.S.V.) kabrine salatu selam eyle. Allahım, benim selamımı sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (A.S.V.)'in aziz ruhuna vasıl eyle (ulaştır).

Allahumme salli ala Muhammedin ve ezvacihi ve zurriyetihi kema salleyte ala İbrahime, ve barik ala Muhammedin ve ezvacihi ve zurriyetihi kema barekte ala İbrahime inneke hamidun mecid.
Manası: Ey Allahım! Hz.Muhammed'e zevcelerine ve soyuna rahmet et. Hz.İbrahime rahmet ettiğin gibi. Hz.Muhammed'e, zevcelerine ve soyundan gelenlere bereket ver. Hz. İbrahime bereket verdiğin gibi. Gerçek ki, Sen, Hamidsin(Öğülmüş yanlız sensin) Mecidsin (şan ve şeref sahibisin).


Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed, kema salleyte ala İbrahime ve ala ali ibrahim,. İnneke hamidun mecid.
Manası: (Ey Allahım, Hz.Muhammed’e ve O'nun âline salat et. Hz. İbrahim (A.S.)'a ve âline salat ettiğin gibi. Şüphe yok ki, sen Hamidsin,(Öğülmüş yalnız sensin), Mecidsin (Şan ve şeref sahibi yanlız sensin)

Allahumme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed, kema barekte ala İbrahime ve ala ali İbrahim, İnneke hamidun mecid.
Manası: (Ey Allahım, Hz.Muhammed’e ve O'nun âline mübarek eyle. Hz. İbrahim (A.S.)'a ve âline mübarek eylediğin gibi. Şüphe yok ki, sen Hamidsin,(Öğülmüş yalnız sensin), Mecidsin (Şan ve şeref sahibi yanlız sensin)[salavatlat "forun.vatan.tc"den alıntıdır]


7 yorum:

 1. Yazin cok güzel olmus, özellikle Salavatlarin cesitliligi harika ;)
  Umarim bol katilim olur ve yüksek sayilar elde ederiz :)
  Hayirli Ramazanlar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler abla senin sayende oldu biz başlattık Rabbim sayımızı çoğaltsın inşallah =) ailenle birlikte hayırlı Ramazanlar olsun inşallah =)♥♥

   Sil
 2. biz de aynen bu şekilde bloğumuzda yayınlayabilir miyiz? yani salavat kutusunun fotosuyla? peki sonrasında napcaz herkes topladığı salavatları nasıl bildircek ve burda mı toplancak hepsi? ben de katkım olsun istiyorum, elimden geldiğince ne kadar olursa inşallah...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tabi tatlım yayınlayabilirsin biz bunu http://kelebekgibi.blogspot.com/ ile birlikde başlattık katkın olursa seviniriz. ister bgu yazıyı yayınla istersen kendin yaz ay sonunda birleştiririz salavatları =)

   Sil
 3. tamam o zaman vakit kaybetmeden yayınlıyorum.
  bu arada memnun oldum ve bu vesileyle tanışmamız beni mutlu etti.
  bloğuma da gelmişsin, teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. =) bende çok memnun oldum . İnşallah güzel sonuçlar çıkar ..

   Sil
 4. Merhaba Elif, hayirli bayramlar :)
  Salavat Kumbarasinin sonuc yazisini ekliyorum bugün yarin...
  Sen de sayi ekleyecekmiydin?

  Sevgiler

  YanıtlaSil

düşünceler önemli =)